Cum pot deveni student la UNITBV?

Primul pas este să completezi online formularul de înscriere. Poți face acest lucru oricând, chiar și cu un an înaintea perioadei de admitere. Apoi, urmărește calendarul admiterii pe admitere.unitbv.ro, pregătește-ți dosarul și vino la înscriere în perioada afișată pe site. Nu uita să verifici condițiile de admitere. Pentru facultățile unde admiterea se face pe baza examenelor, procură-ți bibliografia și urmărește informațiile legate de examen.

Cum pot vizita campusul universității?

Abia așteptăm să-ți arătăm cum arată campusul nostru universitar, ce înseamnă viața de student și cum arată o zi din viața unui student la unitbv. Trimite-ne un email pe adresa birou.comunicare@unitbv.ro în care precizează data în care ai vrea să ne vizitezi, instituția/organizația de la care provii și numărul de persoane. Noi îți vom pregăti un tur al campusului UNITBV.

*vizitele în campus se fac pentru grupuri de minimun 10 persoane.